Zmiany przepisow ruchu drogowego maj 2015

O powodzeniu danego biznesu bardzo często decyduje sukces i pozytywny zbieg okoliczności. Wprowadzane przez rząd zmiany w działających przepisach zazwyczaj dla jednych są darem niebios, z zmian dla innych przekleństwem.

Przykładem pewno być zawarty parę lat temu obowiązek ewidencjonowania sprzedaży towarów także usług za pomocą kas fiskalnych. Nieważne albo jest się fryzjerem, sklepikarzem, aptekarzem czy mechanikiem samochodowym. Za świadczone usługi należy klientowi wystawić paragon, inaczej trzeba się mieć z perspektywą zapłacenia sowitych kar pieniężnych.

Na jakość taką z bogatą przyjemnością z pewnością zareagowały firmy, które oferują urządzenia fiskalne. Zapotrzebowanie na nie szybko się zwiększyło, gdyż wielu przedsiębiorców zmuszonych było do nabycia kas fiskalnych. Produkcja tych urządzeń w wyjątkowo małym czasie się zwielokrotniła i do dnia modnego jest wielce duża. Prowadzenie bardzo dużo działalności gospodarczych wymaga zaopatrzenie się w kieszenie fiskalne.

Jest to niezwykle wartościowy przykład sytuacji, kiedy jedna decyzja, jeden zapis w prawie, pewno oczywiście znacząco wpłynąć na opłacalność jakiegoś biznesu.

Z pozostałej strony po wejściu tych przepisów, na targu kas fiskalnych ważna było określić znaczny wzrost konkurencji. Jednak dużą korzyść były firmy już istniejące kilka lat, gdyż w aktualnym momencie umiały wykonać odpowiednią wartość i zyskać zaufanie klientów.

I dlaczego tak wprowadzono obowiązek posiadania kas fiskalnych? Że nie wiadomo o co należy, to działa o pieniądze. Państwo w ostatni zabieg chciało zmniejszyć rozmiary szarej strefy, która w Polsce osiąga całkiem duże rozmiary. Wielu inwestorów nie prezentowało naszym użytkownikom paragonów (zwłaszcza firmy świadczące nowe usługi) i całość dochodu produkowanego w wartości mieli dla siebie.