Zaburzenia psychiczne nastolatkow

Zaburzenia psychiczne mogą dotyczyć roli w jakimkolwiek wieku. Lekarze alarmują, że ma na nie prawie 20 procent dzieci w wieku szkolnym. Jak dowiedzieć się, czy Twoje dziecko może borykać się z zaburzeniami psychicznymi?

Przede wszystkim wymagasz wiedzieć, że wszelkie zaburzenia u dzieci mogą okazać się w różnym wieku. Jedne częściej pojawiają się w czasie wczesnego dzieciństwa, inne są właściwe dla wieku przedszkolnego, natomiast zupełnie nowe zaburzenia wyrażają się właśnie w okresie szkolnym. Nieprawidłowości rozwojowe są bardzo dynamicznie, a ich objawy poprawiają się wraz wiekiem.

Bardzo uciążliwe są zaburzenia lękowe, które okazują się w trzech sferach. Pierwsza spośród nich wtedy grupa subiektywnych przeżyć, która działa tego, co dziecko czuje w prostym umyśle. Drugą sferę stanowi sfera somatyczna, która odnosi się do tego, co dziecko przechodzi w własnym ciele. Do objawów somatycznych uznawane są innego sposobu bóle (np. brzucha czy osoby), i nawet torsje i omdlenia. Dziecko może oznaczać także niechęć do życia i zatapiać się w nocy. Ostatnia sfera dotyczy zachowań dziecka i jednoczy się z trudnym zachowaniem. Dziecko może przestać zapoznawać się ze własnymi rówieśnikami i trwać się bardziej wycofane.

Kiedy należy udać się z dzieckiem do psychiatry? Powodem do walk specjalisty jest wszelkie zachowanie dziecka, które odbiega z ilości. Nasz psychiatra młody w Krakowie cieszy się dziećmi, za których nowość w postępowaniu odpowiada choroba. Dzięki sprawdzeniu w sztuki z dziećmi oraz ogromnej ilości empatii wizyty u naszego lekarze nie będą stresujące dla Twojej pociechy. Dzięki wdrożeniu najnowocześniejszych strategii w działalności z dziećmi nasz psychiatra młody nie tylko zdiagnozuje problem, jak jeszcze dokona wszelkich starań, by łatwo go rozwiązać, oddając dziecku zabawę z dzieciństwa.