Wyposazenie sklepow tarnow

Aby otworzyć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, sprzęty oraz dodatki są potrzebne w biznesie z wynikami mięsnymi?

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/szkolenia-erp/Szkolenia erp - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Przede wszystkim powinien zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w jakich magazynuje się i poleca produkty mięsne do sprzedaży. Jest mnóstwo rodzajów chłodni, które sprawdzą się w biznesie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Także jest z urządzeniami mrożącymi, w jakich skupia się mięso – wśród nich zapisuje się witryny, zamrażarki, wyspy bądź te szafy mroźnicze. Doskonałym pomysłem, szczególnie w niższych placówkach, jest zakup lodówko-zamrażarek, pełniących rolę magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto konserwować nie ale w magazynie, lecz więcej w podręcznej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Stawia się ją pod wystawą, dzięki czemu łatwo można uzupełniać towar na półkach ekspozycyjnych. Potrzebna istnieje jednocześnie lada ekspediencka, na której kroi się i ładuje towar. W liczniejszych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo niezbędne jest posiadanie pomieszczenia chłodniczego ze określoną, odpowiednio niską temperaturą, dostarczającego do przechowywania towaru.

Pozostały sprzęt obowiązujący w biznesie mięsnym to wartość, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna być odpowiednio wyraźny i widoczny wyświetlacz, tak by zarówno sprzedawca, jak również użytkownik mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem konieczny jest do krojenia mięsa z kością. Również jest z nożami do cięcia mięsa, jeszcze nie warto na nich żałować. Z zmiany dobra krajalnica powinna mieć regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic zbudowane są z chromowanej stali węglowej lub byliśmy nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto pomocne jest zaopatrzenie się w wilka do mięsa, będącego do mielenia mięsa na żądanie klienta. Przecież nie jest obecne poważny element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych potrzebna istnieje dodatkowo kasa fiskalna, środki czyszczące, myjące i owadobójcze, pojemniki do magazynowania towaru oraz dodatkowe meble sklepowe. Konieczne istnieje również zainstalowanie klimatyzacji, która wskazana stanowi w utrzymaniu dobrej temperatury w klas sprzedaży – szczególnie latem. Istotne istnieje ponad oświetlenie, jakie może znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor ciał i wędlin dostających się na wystawie.