Wyposazenie gastronomii po angielsku

Choć “mała gastronomia” z firmy brzmi raczej ciepło i niegroźnie, to powinien wiedzieć, że nawet najmniejszy biznes nie obędzie się bez podstawowych sprzętów, które trochę kosztują. W co inwestować, a z czego czynić Oto mały poradnik dla przeciętnej kawiarni:

 

1. Ekspres ciśnieniowy – nawet do najładniej urządzonej kawiarni nie przyjdą klienci, jeśli kawa nie będzie dobra. Ekspres to treść oraz nie warto na nim dbać, choć czasem powtarza się osiągnąć dobry, używany sprzęt.
2. Witryna chłodnicza – klienci chętniej kupują ciasta, gdyby będą uważać, że robią smacznie i kusząco zza witryny. Warto postawić ją obok kasy, to klienci będą kupić chętniej.
3. Stoły i stoliki – to rzeczywiście podstawa. Mały lokal nie wymaga znacznej sumie mebli, więc tutaj możesz zaoszczędzić.
4. Talerze i sztućce – obowiązkowo! Wybierz takie, które nie będą ścierać się w zmywarce.
5. Młynek do kawy – świeżo zmielona kawa to substancja!
6. Lampy – koszt duży, jednak dobrych lamp nie powinien będzie wymieniać, więc później nie będziesz dobrze inwestować.
7. Piec – do pieczenia ciast rzecz jasna. I do pieca przydadzą się oczywiście foremki na wypieki.
Mała gastronomia wnętrze to zawsze nie tylko wymienione wyżej sprzęty. Niektóre kawiarnie oferują także śniadania, a może przysporzyć się patelnia grillowa lub grill elektryczny do zapiekania przepysznych tostów. Duże są oraz elementy wystroju, a przy małym lokalu nie warto szaleć przy zakupach, bo mieszkanie będzie przytłoczone. Czasem wystarczą odpowiednie meble, które same stanowią ozdobę, do ostatniego jeden tematyczny obraz lub zdjęcia i ewentualnie menu w popularnej ramce. Minimalistyczny wystrój przy małym wnętrzu to kwestia kluczowa. Przydałby się także stojak na wieszaki, a jeżeli zależy nam na ważniejszej powierzchni, można po prostu zawiesić na granicy ładne haczyki, w ostatni ćwicz kurtki nie będą mieszkać dodatkowego miejsca. Warto dbać o tym, że całą ilość sprzętów możemy po prostu odkupić, trzeba jednak zawsze skontrolować stan używanych rzeczy.