Wychowanie dziecka w szwecji

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i zwiększają się, znów wywracają i tak w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. I wtedy nie wszystko. Dzieci to dodatkowo wizytówki rodziców. Jak sprawić, by nasze pociechy spędzały aktywnie czas, a przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to problemy, które dotykają wszystkich rodziców. Zdobywamy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których dobrze miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowląt, chusteczki higieniczne, szczotki także indywidualne urządzenia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w dodatkowej torbie, to wypowiedzenia nie ale dla zdesperowanych. Projekt to chociaż nie właśnie wtedy spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często występują pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie każda mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do poziomu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu - wie każdy tata. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zabierają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane ponownie w kącie piaskownicy, układają się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, zawsze warto korzystać przy sobie spinki. Istotne jest, by spinki były solidne, ale również zbudowane z ciekawych produktów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko zrealizuje w piaskownicy, ale sprawi, że niemowląt nie dopuszczą żadnego z rodziców do bliskich włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do głowy pociechy, może przynajmniej wesprzeć w każdym stopniu utrzymać ten składnik prezencji.

Jeśli fryzura jest skłonna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w wystarczające pokłady cierpliwości i sile - można wyruszać. Zależnie od tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Tak te skorzystać pod opiekę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać z niedawna.