Uziemienie fundamentowe czy otokowe

Uziemienia elektrostatyczne są bardzo ważnym momentem w przemyśle i transporcie łatwopalnych gazów także różnych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny gromadzi się w pobliżu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w wszelkiej Europie dociera do ponad 400 wypadków spowodowanych racja tymi wydarzeniami. Zapłony, pożary, a nawet wybuchy to zupełnie realne niebezpieczeństwo, którego świadomość ma jakiś zdrowo myślący pracownik oraz manager w części.

Tutaj z usługą przychodzą nam mechanizmy a układy uziemień elektrostatycznych. Ich realizowanie w treści kieruje się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym procesem do punktu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na placu istnieje wielka liczba ich sposobów - kleszczowe, przykręcane śrubami, łączone w samej obudowie pojemnika. Bardziej zaawansowane systemy pozwalają więcej na monitorowanie uziemienia w terminie rzeczywistym. W związaniu z własnymi urządzeniami mogą nie dopuszczać do dozowania materiału lub pracy nad nim w przypadku zaistnienia kłopotów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką opcję, zamykając zawór czy wlew, co jest ważne w przypadku awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego gatunku rozwiązania często wdraża się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość powszechnym problemem stosowania zacisków na urządzeniach działających z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest niemożliwy do całego ograniczenia proces oddawania się powierzchni materiałem. Potrafi to spowodować warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo bądź całkowicie negując jego skuteczność. Działa więc nie tylko urządzeń, ale te pojemników i zbiorników danych do przechowywania w/w materiałów.