Szkolenia pracownikow praca licencjacka

Wędlinami wymienia się rozmaite wyroby mięsne powstałe z środka rozdrobnionego, z zmiany wędzonki to mięsne przetwory uczynione z prostego kawałka peklowanego mięsa. Peklowanie to oraz proces technologiczny, który polega na działaniu solanki lub mieszanki peklującej na mięso. Efektem omawianego procesu jest zapisanie barwy oraz wytworzenie charakterystycznego mięsnego zapachu i aromacie. Hurtownie wędlin dzięki peklowaniu dokonują przedłużenia trwałości naszych wyrobów poprzez zahamowanie wzrostu bakterii złych i gnilnych. Dzięki temu użytkownicy mogą dłużej cieszyć się smakiem ulubionych przetworów mięsnych bez obawy, że mimo przechowywania w lodówce przedwcześnie się zepsują.

http://pol-rom.pl/erppolkas/comarch-erp-optima/

Drinku z najczęstszych przetworów mięsnych wydawanych przez hurtownie wędlin jest doskonała szynka, najczęściej pochodzenia wieprzowego. Szynka kupowana jest z tylnej tuszy świni lub dzika, stanowi wyrób garmażeryjny oferowany jako materiał schłodzony bądź mrożony z kością lub bez. Prawidłowa barwa mięśni w szynce powinna kryć się w zasięgu między jasnoróżowej po czerwoną, zaś tłuszcz pewno stanowić pomalowany na biało, z odcieniem kremowym lub różowawym. Innym w organizacji najbardziej charakterystycznym wśród polskich konsumentów rodzajem wędliny jest wspaniała na wszelkim świecie kiełbasa. Otóż klasyczna kiełbasa więc nic nowego niż solone, zmielone mięso wieprzowe z dodatkiem przypraw oraz wtłoczone do osłonki celulozowej lub jelita.

Określone warunki klimatyczne w polskim świecie doprowadziły do tego, iż w Polsce kiełbasę utrwalano poprzez wędzenie zamiast przez naturalny proces suszenia, kiedy w regionach śródziemnomorskich o niższej wilgotności powietrza. Niekiedy hurtownie wędlin mianem kiełbasy określały wyrób wędliniarsko-garmażeryjny wynoszący nie tylko mięso wieprzowe, ale jeszcze duże domieszki mięsa innych zwierząt rzeźnych (np. wołowiny, koniny, jagnięciny, drobiu, królika, nutrii bądź osła). Powodem takich praktyk były powody ekonomiczne, albowiem wieprzowina uchodziła za kosztowny surowiec, a jej brak uzupełniano innymi typami mięs. W współczesny środek utrwalił żywy do tej chwili stereotyp głoszący, iż salami wytwarzane jest z oślego mięsa, frankfurterki robi się z nutrii, kabanos z koniny, zaś parówki zawierają mięso drobiowe.