System informatyczny zarzadzania zasobami ludzkimi

Wiele własnych firm specjalizuje się w sprzedaży i dodawaniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W zależności od charakterze prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla przeciętnego lokalu, jak i dla większej sieci restauracji. Wyjścia będą różnić się między sobą w zależności czy posiadamy do działania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, i że z lokalem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii cieszą się coraz wyższą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z elementem gastronomicznym jaki nie ma żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Jedną spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest sposób POS. W dorosłych miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych jak również takich, które w ramach swej struktury czy franczyzy mają znacznie problemów gastronomicznych na terenie całej Nasz.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla firmy gastronomicznej:

Jest on właśnie zaprojektowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i książka na całych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie z tego, lub istnieje zatem jedna restauracja, albo te sieć restauracji.

Na tym kroku celowo nie podamy nazwy, na którym z planów oprzemy propozycję skierowaną do konkretnego klienci. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest wsparte na zintegrowanym systemie, który pozwoli zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak również wszystkie zarządzanie gospodarką magazynową. W zależności z pracy pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a jeszcze z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowy małej czyli na samym stanowisku, używając standardowy sprzęt PC.