Stosunki miedzynarodowe referat

Kontakty międzynarodowe są niezwykle średnie w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w strefach transportu i komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, a nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po kilku dniach, i nie po kilku miesiącach, gdy zatem bywało wcześniej. Zawsze można też do kogoś zadzwonić i związać się bezpośrednio. Droga na dodatkowy koniec świata nie ma już lat, ale wystarczy tylko parę godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wyciągnięcie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się dużo nowych dróg współpracy. Wyjazdy zagraniczne broniły się szybsze oraz popularniejsze, i co za tym idzie - i bardzo częstsze. Obecnie bez problemu można osiągnąć się na kolejny kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie inna sztuka i nowe obyczaje. Wystarczy bilet na samolot także można wylądować w Azji, w Afryce albo na dalekiej wyspie. Obraca się także sytuacja polityczna na świecie. Po wykonaniu strefy Schengen zniesiono większość granic w Grupy Europejskiej a wszelki jej mieszkaniec może łatwo podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają odpowiedniego przygotowania. Firma, jaka chce kupić nowe rynki zagraniczne, wiele zyska na przyjęciu odpowiedniego pośrednika, który właśnie przedstawi proponowaną ofertę. Niezwykle duże są w niniejszym sukcesie tłumaczenia ustne. Polskie biuro w asyście tłumacza może zdobyć targi międzynarodowe, bezpośrednio wchodząc do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu motoryzacyjnego w polskiej fabryce przebiegnie znacznie dobrze w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie mogłyby się odbywać także spotkania polityczne na okresie międzynarodowym. Obecność osoby, która potrafi daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To pomocne w trudnych negocjacjach, gdzie czasem drobne szczegóły mogą zaważyć na osiągnięciu transakcji.