Sklep miesny tychy

Prowadzenie biznesu mięsnego to gatunek prac wymagający szczególnej troski o przechowywanie asortymentu, a jednocześnie szczególnego wyposażenia, ponieważ świeże mięso i wędliny łatwo mogą zatracić swoje plusy smakowe oraz ulec zepsuciu.

Do pewnego wyposażenia sklepu mięsnego należy lada chłodnicza, krajalnica, blok masarski z wysokim nożem oraz waga. Lada chłodnicza zapewnia produktom długą świeżość, a jeszcze eksponuje towar, aby ładnie się sprzedawał. Powinna ona być prawy poziom, tak żeby wystawiony towar sprawiał poczucie górze i pełnego wyboru, i wraz pozwalał na swobodne zidentyfikowanie produktów, odczytanie ich marek a wartości. Świetnym wyjściem jest również podanie składu, nawet skróconego, poszczególnych produktów. Wędliny i nowe mięso powinny być łagodne w własnych ladach lub bezpośrednio z siebie oddzielone specjalną przegrodą. W większości sklepów mięsnych używane są również witryny chłodnicze, umożliwiające wystawienie artykułów w książki pionowej, np. zawieszenie pęt kiełbasy. Krajalnica umożliwia klientom zakup wędlin już pokrojonych, w wskazanej przez siebie grubości plastrów, co w współczesnych czasach jest standardem.

Ciekawym programem istnieje jeszcze wyposażenie sklepu mięsnego w maszynkę do prowadzenia mięsa, co i doceni wielu klientów, dla których skład mielonego mięsa nie jest wolny znaczenia. Waga powinna być sumienna i zajmować duży wyświetlacz, tak żeby klient i mógł zobaczyć jego określenie.

comarch biComarch ERP Optima BI Point Manager | Systemy ERP | POLKAS

Ważnym elementem jest też zaplecze sklepu, na które skupiają się zamrażarki i chłodnie ze stałą, niską temperaturą, gdzie umieszczane są zapasy. Złe jest bowiem jednoczesne wyeksponowanie całego posiadanego towaru. Gdy w każdym sklepie detalicznym konieczne istnieje zarówno posiadanie kasy fiskalnej, w sensu ewidencjonowania sprzedaży. Wyposażenie sklepu mięsnego powinno nosić w miarę prostą formę również stanowić skonstruowane z środków prostych do prania, na których nie będą się rozwijać bakterie i zarazki, takich jak np. stal nierdzewna, szkło hartowane. Ważne są również małe koszty eksploatacji oraz bezawaryjność sprzętu - warto zainwestować w sprzęt dobrych marek, gdyż długotrwała awaria może narazić właściciela sklepu na wielkie straty.