Pompy membranowe pneumatyczne

Pompa membranowa to nic innego jak tradycyjna pompa wyporowa, w której to pierwszym organem roboczym jest gumowa lub plastikowa membrana pociągana za pomocą specjalnej dźwigni. Pompy membranowe najczęściej zasilane są sprężonym powietrzem lub cieczą. Robienie tych narzędzi zaczyna się od czasu zasilenia sprężonym powietrzem lub cieczą samego z membran. Wszystkie membrany związane są ze sobą wspólną osią. Każda membrana wykonując posuw tłoczenia automatycznie nosi w bliskim kierunku drugą membranę, która wówczas zasysa medium. Kolejny etap pracy pomp membranowych powtarza się każdorazowo z odwróceniem kierunków działania.

Do czego używana jest pompa?Pompa membranowa to bardzo uniwersalne a co najważniejsze bardzo korzystne rozwiązanie pompowe, które określone jest przeważnie do tłoczenia bardzo dużo różnych mediów zaś wtedy zarówno tych agresywnych chemicznie jaki również więcej mediów o dużej gęstości oraz silnej lepkości. Nowoczesna pneumatyczna pompa membranowa może iść na sucho z racji tego, że ma bardzo odpowiednie stronie samozasysające.

wyposazenie gastronomiiUrządzenia, sprzęt, wyposażenie gastronomiczne dla twojego sklepu Polkas Kraków

ZastosowaniePompa membranowa bardzo szerokie zastosowania odnalazła przede ludziom w uzdatnianiu wody. Doskonale kształtuje się ona między innymi do pompowanie flokulantów, chemikaliów, osadów oraz zawiesin stałych. Membranowe pompy pewne są na leczenia kwasu solnego, żelaza i chlorku dlatego też odnalazłyśmy w obecnych czasach tak bardzo zastosowań. Pompy tego rodzaju bardzo często pobiera się zarówno w przemyśle lakierniczym i drukarskim. Od całkiem niedawna pompa membranowa polecana jest zarówno w użyciach sanitarnych natomiast w inżynierii mechanicznej.