Pojemnik hipp

Dozowniki celkowe to zdecydowanie wykorzystywane urządzenia. W współzależności od projektu i modelu potrafią być przeznaczone do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które wykonują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura pyłów nie pewno być jaśniejsza niż 200 stopni Celsjusza dodatkowo nie może być mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest wystarczająco prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej stanowi on unoszony w celkach ze skrzydełkami obracającego się bębna.

Dozowniki celkowe mają za zadanie w rodzaj ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą zatem w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na każdym momencie produkcji, również w zasięgu działania technologicznej linii pakowania produktów, w sferze ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o nowych ciśnieniach. Ważna je zakładać np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują również zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinku z tematów wyposażenia dozowników celkowych może być skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z możliwością dostosować wydajność dozownika do naturalnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.