Podajnik lancuchowy

Samymi z powszechnie wykorzystywanych akcesoriów do transportu oraz dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w właściwie wszystkim domu produkującym suche mieszanki, lecz nie tylko. Miejsc, w jakich podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest znacznie moc również nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest wyposażeniem, które wykonywa do transportowania przeróżnych pyłów, od bardzo ograniczonych do ziaren o wielkiej granulacji. Dzięki temu jego użycia są bardzo duże. Ponadto dodatkowym atutem tego podejścia jest fakt, iż transport tychże pyłów wykonywać się może również w rozmiarze, jak również pod każdym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Pierwsze z nich prezentują się większą wytrzymałością i - co wewnątrz tym idzie - większą wydajnością. Jeśli natomiast chodzi o przenośniki korytowe wtedy ich ogromnym atutem jest fakt, że kupią na deski dojazd do przenośnika co z organizacji jest nieuniknione w formie, gdy potrzebujemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe uznaje się pod opiekę przede każdym wydajność godzinową. Odpowiednio dobrane materiały oraz specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego dania oraz niezawodność, nawet w wypadku przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Dużym jest, że przenośniki ślimakowe zazwyczaj są wykonywane zgodnie z samymi wytycznymi podanymi przez użytkownika. Szczególnie istotą sprawą jest długość i wielkość urządzenia, lecz także umiejscowienie wlotu i wylotu oraz ustalenie kąta nachylenia. Często prowadzi się wersje wzmocnione podajników ze względu na pracę urządzenia w szczególnie trudnych warunkach.

Zainteresowanym jest wysoka gama obszarów, w których mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Ważna je odnaleźć także w betoniarniach, przy piecach grzewczych jak również w przemyśle spożywczym. Bardzo często nawiązuje się z nich w trakcie obróbki zboża, na przykład do jego przewidywania albo jeszcze czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie sięgają także hodowcy, którzy przy ich wykorzystaniu mieszają i kierują suchą karmę zwierzętom.