Planowana ciaza a tabletki antykoncepcyjne

W sezonie, kiedy staramy się z swym partnerem o dziecko, każdy dzień jest niebezpiecznym czekaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i zrobiły go, aby jak już powiadomić rodzinę oraz panów o rychłym zwiększeniu się rodziny. Ale często daje się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie istniejemy w ciąży. Nie zginajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na każde zasadzie działają testy ciążowe dostępne w aptece. Ich działanie jest bowiem bardzo popularne. Liczy na znalezieniu hormony HCG (produkowanego w sukcesu wydarzenia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo prymitywne w kadrze a zarazem bardzo czułe, dlatego należy je łączyć razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może dotyczyć z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak jakichś nowych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jeszcze nie należy stosować po upływie czasu ważności. Wtedy skoro jego pozycje mogą być zaburzone, a efekt będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na koniec testu ciążowego nie tylko jego prawidłowe zrobienie oraz odczekany godzina od momentu ewentualnego zapłodnienia. Kluczowe są również choroby kobiety, podejmowane przez nią środki i wiek. Tak dlatego, osoby z chorobą nerek, przekwitające i biorące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w spraw powinny raczej zgłosić się do specjalistę, gdyż w ich sukcesu test może wykazywać ciążę, do której właśnie naprawdę nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego wykonaniu, wyszedł ujemny. Potrafi to oznaczać, że zaszło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ pewno jesteś w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie mocna znaleźć ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie jakiś ważny element: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by dysponować dłuższą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy myśleć o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne a dla większej swobód należy udać się do specjalistę i sprawić dodatkowe badania. Jednakże w razie pomyłek, najczęściej sprowadza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie oraz na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą zajrzeć w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.