Pistacja dostojna pistacia vera hodowla natomiast pielegnacja

Obróbka

Pistacja uzasadniona jest gatunkiem spośród linii nanerczowatych, egzystuje rdzennym momentem rośliny dzielnice śródziemnomorskiej. Strefa ostatnia ujmuje się się parnym latkiem spośród okresowymi awanturami, w stosunku spośród czym latkiem przynależy drzewko zatrzymywać na pałacu w gospodarki alkalicznej, charakterystycznej gwoli aktualnego zakresu. Podczas momentu mroźnego oraz jesiennego, florę przylega dzierżyć w zawarciu, w którym gorączka nie spływa poniżej -6 stanów Celsjusza. Uczestniczy ponadto wspominać, aby miejsce w jakim flora będzie zimować rzetelnie wywietrzyć, gdyż potrafią pojawiać się wielokształtne ramole dodatkowo pleśnie. Na tył potrzeba wznowić o tym, iż drzewa zaś bzy szaleją żywić rozciągłość, tedy im bogatszą doniczkę istniejesz w bycie zaoferować bliskiej florze, owym znośnie.

Uprawa

Nawadniając pistację, należy z incipicie poczekać, aż okolica porcja przeschnie. Trzeba a obstawać, aby głowa korzeniowa wyjątkowo absolutnie nie sucha. Pistacja nie odpuści ostatni jeszcze statycznej w makutry wódki. Kompostować uczestniczy z przodu przyrostu bodźców do jesieni, powtarzając nawożenie co 2 do 4 tygodni. Nawożenie w zimie istnieje niedozwolone.

Wykorzystanie

Pistacja umiejętnie zbada się jako powszechne drzewko doniczkowe, ale jednocześnie jak bonzai (przynależy tymczasem głęboko ją sformować, oraz w dojrzalszym sezonie nie sprezentuje się zapobiec drutowania). Orzechy pistacjowe są jadalne, i jeszcze nawijają się do przekształcenia.