Odkurzacz centralny profi 301

Tradycyjne odkurzacze stosowane w gospodarstwach domowych przedstawiają się tym, że powietrze zawierające rozproszony kurz przebywa w sprzątanym pomieszczeniu po dokonaniu odkurzania. Zawartość alergenów tych w zawiesinie powoduje reakcje alergiczne u osób uczulonych na pyłki oraz chorych na astmę. Niestety, nawet filtry wodne używane w wybranych odkurzaczach nie tłumaczą bieżącego punktu, ponieważ zanieczyszczenia wymieszane z drobinami pary wodnej sprzyjają jedynie powstawaniu wilgoci prowokującej ekspansję flory bakteryjnej.

Natomiast odkurzacz pierwszy jest rozwiązaniem miększym również dużo higienicznym. Obsługa odkurzacza jest niezwykle łatwa, potrzeba jedynie włożyć końcówkę lekkiego węża ssawnego do centrum, który uruchamia jednostkę centralną. Odkurzacz centralny prowadzony jest na stale w mieszkaniach takich jak piwnica, kotłownia, strych lub garaż i idealnie zbiera się w hotelach, apartamentowcach, biurach oraz sposobach. Jednostka centralna odkurzacza jest związana przewodami systemowymi z centrami ssawnymi – na jakiejkolwiek kondygnacji sprzątanego budynku tworzone jest samo gniazdo, co daje oczyszczanie pomieszczenia bez potrzeby przenoszenia urządzenia.

Uruchomienie odkurzacza centralnego liczy na wprowadzeniu wtyczki zestawu sprzątającego ze dalekim prowadzeniem do drinka z gniazd ssawnych. Włączenie jednostki centralnej odkurzacza wykonywa się za pomocą włącznika znalezionego na rękojeści zestawu sprzątającego. Podczas odkurzania w pojemniku odkurzacza centralnego następuje odseparowanie kurzu z powietrza, a sam pojemnik oczyszczany jest raz na kilkoro miesięcy. Powietrze zassane przez danie jest odprowadzone na zewnątrz budynku, dzięki kanałowi wentylacyjnemu lub za sprawą wyrzutni w ścianie. Cechą odkurzaczy centralnych jest także odizolowanie akustyczne jednostki centralnej od miejsc mieszkalnych, umożliwiające naprawdę ciche odkurzanie w wolnych godzinach.