Objawy ciazy rosnacy brzuch

Z szkoły w nauce, z telewizji, z forów internetowych, za pośrednictwem gazet oraz dzięki rozmowie z mamami/babciami/koleżankami – dowiadujemy się, jakie są objawy ciąży. Wiemy, że gdy nie pojawiają się comiesięczne krwawienia, to okres zrobić test ciążowy. Kiedy test będzie wskazany, najwyższa pora spodziewać się zawrotów głowy, napadów głodu, i przede każdym mdłości i wymiotów. Tylko za bardzo w wówczas nie wierzymy, jesteśmy ogólnie w stanie czasami przyznać, że chyba się zdarzyć przypadek, kiedy kobieta nie jest w zespole skutków ubocznych ciąży. Ewentualnie, że są one daleko niskie. Co żeby się natomiast nie działo, panuje ogólne przeświadczenie, że niczym nie ma okresu a są mdłości, to świadczy, iż niedługo będzie więcej dziecko. Co a z kobietami, które używają niestandardowe objawy ciąży? A jakie one mogą być?

Zachcianki żywieniowe – nie mowa oczywiście o kanapce przekładanej dżemem śliwkowym, korniszonem i pastą jajeczną. Czasami ciężarna kobieta zaczyna mieć tak zwane łaknienie spaczone, które pozwala nieodpartą chęć jedzenia produktów niejadalnych. Czyli, dla przykładu, kanapkę z dżemem, korniszonem i pastą jajeczną obficie polaną mydłem w płynie. Zaistnienie takich objawów wymaga niezwłocznej konsultacji z specjalistą. Nowości w jamie ustnej – czasem zdarza się, że paniom w ciąży mocno puchną dziąsła i krwawią podczas szczotkowania. W takich sytuacjach potrzebne będą zwyklejsze wizyty nie tylko u ginekologa prowadzącego ciążę, ale i u dentysty. Nietrzymanie moczu – po pierwsze dlatego, że bardzo pijesz. Po drugie, bo na twój pęcherz w powiększonej macicy „siedzi” co kilka 2 kg małego stworka. Raczej nic na więc nie poradzisz, dobrym rozwiązaniem będzie tylko zaopatrzenie się w określone wkładki higieniczne (takie pampersy dla dużych) i liczne zmierzanie do kąpiele, ponieważ magazynowanie moczu w wymieszaniu z kaszlnięciem lub śmiechem może zrobić groźne konsekwencje. Chrapanie – winę za to ponoszą spuchnięte nozdrza, jakie nie tylko mogą powodować wrażenie ciągle zapchanego nosa i delikatnych krwotoków, ale i spanie w nocy. Nie narzeka przecież tego negatywnego. Dzięki temu twój mąż, który do tej pory niemal co noc interesowałem cię swoim pochrapywaniem, pojmie jak się czułaś oraz co przez niego przekraczała. Zmiany skórne – chodzi o inne plamy na osób i szyi i o pajączki mogące pojawić się niemal na wszystkim obleczonym skórą skrawku ciała. Za tego rodzaju zmiany odpowiada melanina, jaka w podstawowych warunkach gwarantuje nam piękny wygląd skóry (lub każdy jej charakter), przecież jej nadmierne realizowanie w ciągu stanu błogosławionego może sprawić do innych zmian i materiałów domem z najzdrowszych horrorów. Nie obejmuj się jednak. Całość tych zmian minie w późniejszych czasach ciąży, lub najpóźniej po porodzie. Jeśli zmiany kolorystyczne za i uciążliwie pojawiają się na osobie, zainwestuj w proszek i daleko kryjący podkład. Lekkie zabiegi kosmetyczne skutecznie zatuszują wszelkie niedoskonałości. Bezsenność – stanowi obecne tym szczególnie poważne, iż dodatkowo stresują nas zapewnienia innych, iż ciąża to „ostatnia chwila, jak możemy się wyspać”.

Same objawy ciąży, te normalne natomiast nie, jak i również jeszcze bardziej rosnący brzuch dość skutecznie uniemożliwiają nastąpienie w sen. Niestety, pewno nie ma sposobu, żeby poradzić sobie z zaistniałą bezsennością (w żadnym wypadku nie można ci wydobywać się lekami nasennymi!). Trzeba powtarzać się przyzwyczaić. Jednak, oczywiście jak i wcześniej, te fakty również znikną wraz z porodem. Teoretycznie. Jak że, poza standardowymi objawami ciąży, mogą pojawić się te nowe, czasem śmieszne, czasem nieco mniej. Ale bez sensu na ogół, ciąża to bardzo przyjemny etap życia kobiety, wówczas nie pozostaje mi nic nowego, gdy tylko życzyć Wam, drogie przyszłe mamy, miłej i prostej ciąży, kiedy również też szczęśliwego wychowania przyszłego potomstwa.