Nerwice u nastolatkow

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) były się częstym tematem w nowych czasach. Wynika toż ze kolei swego myślenia. Obecnie cali żyjemy łatwo i często brakuje nam momentu na odpoczynek, sen i regenerację. A gdy rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Przeważnie są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może powstawać również brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet delikatne objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się tylko w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie rzecz z obecnego, że ich reakcje ciała nie mają dość sensu. Jednak ciężko jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle składają się z różnymi fobiami. Chory boi się pewnych sprawie, a jego ciało reaguje to w "ciekawy" i nienaturalny sposób. Prowadzi temu zabieg motywacji, tendencje do czynienia, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez to źli często skarżą się na problemy ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najlepszą strategią w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W wypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze wyniki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej wolno zapomnieć "błędne koło". Pacjent razem z psychiatrą analizuje po kolei inne formy z wszystkiego życia, podczas jakich zajmował objawy nerwicy. Dzięki temu usuwa się jego stres i zły uczy się z określonymi sytuacjami. W poszczególnych przypadkach wskazane jest i leczenie farmakologiczne. Jednak same leki absolutnie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w zestawieniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre wyniki.