Miniaturyzacja bonsai

Zaraz po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego właściwego zastosowania. Wraz z rozwojem elektroniki i miniaturyzacji, nowe technologie zaczęły rozumieć i trzymać różne sfery życia. Twórcy maszyny stanowiącej nie spodziewali się jak wielką marką będzie bawiłeś się ich wynalazek. A fakt, że właściwie wszystek posiada w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające ofertami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby obok nich zawał serca.

Obecnie ciężko jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, jaki nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając z młodych jednoosobowych firm, na ogromnych korporacjach kończąc - wszędzie obecne są mniej lub dużo rozwinięte systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie i księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie zysków i szkód nie musi już żmudnego podliczania słupków i ekologicznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest wspierana przez dobre oprogramowanie. W małych firmach, być prawdopodobnie wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, jednak o wiele przyjemnie i pewnie jest zastosować dedykowanego systemu. Dobrym przykładem jest oprogramowanie symfonia, które posiada w swojej ofercie bogatą bazę modułów wspomagających zarządzanie firmy, w współczesnym zarówno księgowość.

Wspaniałym przykładem wykorzystania technik są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola mężczyznę jest szybko symboliczna i ogranicza się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba przechodzić do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji dzisiejszego świata. Co raz dużo komponuje się tak zwanych inteligentnych domów, które to potrafią same zadbać o właściwe oświetlenie, temperaturę w miejscach, i nawet uzupełnić zapasy jedzenia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii potrafi istnieć przerażająca, jednak trzeba mieć, że w każdej chwili można wybrać wtyczkę.