Komputeryzacja w przemysle

Często możemy dostrzec w handlach wyposażenie stanowiska kasjera w budów nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i fizycznego bądź zintegrowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia najczęściej sięga się w dużych marketach i sklepach chodzących do budowy sklepów.

Stanowi w nich wielu asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i same produkty równie często są sprzedawane, kiedy i zamawiane. Stąd też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i budowania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zazwyczaj a ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, kiedy jesteśmy do czynienia z małym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W formy kiedy jednorazowo zamawiamy kilka bądź kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie a jak rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment wydać na kilka albo kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na każdym konkretnym produkcie. W form jeżeli tego asortymentu jest niemało, nie ma przy tym mnóstwo pracy, i prosto jest upilnować wszelkie poprawki w sektorze ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony pułap dochodów, to musi stosować tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i używania jej przy każdej transakcji, jest szeroki wybór co do gustu kasy. W sukcesie malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie jest zbyt wielu funkcji, natomiast jest zwykły w obsłudze. Możemy z głowy założyć, iż są to kryteria najistotniejsze dla nas w wypadku zakupu kasy i że przez długi godzina nie ulegną one zmianie.