Kasa fiskalna kf 02

Wszyscy podatnicy świadczący usługi na sprawę osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają obowiązek prowadzenia ewidencji z wykorzystaniem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa fiskalna jest sprzętem, od lat powszechnie używanym w handlach, ale też przez różnego typu usługodawców, rozpocząwszy od serwisów komputerowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest częsta u innego rodzaju przedsiębiorców. Mają z niej przede wszystkim ważne sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie przyznawała się do ostatniego, lecz i potrafi obsłużyć sporą ilość paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT dodatkowo w fabrykach niemających takiego sprzętu, zapisuje się je ręcznie, co nie jest dobre z problemu widzenia poprawy produktywności i obsługi. To pozwala, że jeszcze chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego typu rozwiązania. Zakup drukarki nie jest dostępny, stosuje się z koniecznością wyłożenia grubo powyżej dwóch tysięcy złotych i należy pamiętać, że narzędzie to, w przeciwieństwie do kasy, absolutnie nie pracuje samo. Do jego obsługi niezbędny jest wówczas komputer zaopatrzony w znaczący program sprzedażowy, to także są koszty, ale korzyści ogromne. Jesteśmy to możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych towarów już w punkcie druku paragonu, natomiast nie, jak w sukcesie kas fiskalnych, tylko po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy dbać o tymże do której bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze danie ma służyć i wybrać o około 20 procent większe, niż jest nam potrzebna w konkretnym czasie, bo pojemności nie da się zwiększyć, i ilość naszego asortymentu może wzrosnąć. Inny istotny składnik, na który wymagamy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

sharp erKasa fiskalna Sharp ER-A237P - Polkas Kraków

Drukarki liczymy ze względu od wielkości kodów i drukowanych biletów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 biletów na dzień - sklepowe- dane do ważnych placówek handlowych również zawierających bardzo rozbudowaną bazę towarów. Obecnie korzysta się urządzenia będące tylko samą rolkę papieru na paragony dla klientów, bo kopia kierowana jest elektronicznie, na kartce SD.