Kasa fiskalna k10

Z kasami fiskalnymi znajdujemy się w jakimś sklepie lub supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie kierowana jest sprzedaż detaliczna. Jednak z początku. Co więc jest kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej też nazywane kasami rejestrującymi to nic innego jak urządzenie elektroniczne, dzięki jakiemu potrafimy stwierdzić ruch i wielkość podatku handlowego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, a informacje o obrotach postrzegane są w zewnętrznej zabezpieczonej pamięci.

Aktualnie w Polsce kasy są urządzone w świadomość fiskalną o wartościach OTP (One Time Programming), które oznaczone są unikalnym numerem, w jakiej na wykonanie doby sprzedaży przeznaczane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do tego daje się łączna kwota podatku i cenie brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze powodu na budowę kasy rejestrujące wyróżnia się na określone kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, jakie są używane w kwotach kwalifikują się i na dwa główne systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy i program aplikacyjny wydobywają się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy produktów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od artykułów także pomocy));- systemy bazujące na komputerze (w tej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna jest kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w tej kwocie wykonywane są przy pomocy programu aplikacyjnego uruchomionego na komputerze, który również steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma