Kasa fiskalna 2016

Comarch erp optima pobierz

Zakładanie swego biznesu z zasady wiąże się z posiadaniem kasy fiskalnej. Ale tenże jej nabądź nie wystarczy. Zanim zaczniemy używać kasę czy drukarkę fiskalną trzeba tenże fakt zgłosić do prawidłowego urzędu lub i zrobić fiskalizację kasy. Co dodatkowo powinien sprawić by kasa fiskalna działała legalnie?

 

Zanim przedsiębiorca zacznie używać swojej kasy fiskalnej musi zgłosić ten fakt w Urzędzie Skarbowym. W takiej informacji trzeba podać ile kas zamierza wykorzystań w własnym przedsiębiorstwie i dokładny adres zakładu, w którym owe kasy uznają być brane.
Następnym ruchem jest fiskalizacja kasy fiskalnej. Termin ten znaczy proces zsynchronizowania pracy modułu finansowego oraz pamięci kasy fiskalnej. Szczególnie ważne istnieje obecne by przy tej jedynej czynności ten był więcej serwisant czyli ktoś, kto jest pracownikiem serwisu u producenta lub importera kas fiskalnych. To tak ten serwisant będzie później pomagał inwestora w razie jakichkolwiek kłopotów z działaniem kasy czy i podczas przeglądów technicznych.
Następnie, w ciągu siedmiu dni, przedsiębiorca inny raz musi zgłosić się do Urzędu Skarbowego i złożyć dokument o firmie „Zgłoszenie kasy przez podatnika”. Wtedy kasa fiskalna zyskuje swój uniwersalny numer ewidencyjny, który obowiązkowo wymaga być ulokowany na obudowie kasy. Że wszystkie powyższe obowiązki zostaną spełnione w czasie, przedsiębiorca nie właśnie nie musi obawiać się problemów ze części urzędu, lecz dodatkowo może postarać się o zniżkę na kasę fiskalną oraz tym tymże odzyskać część środków zainwestowanych w jej kup.
Kiedy już rozpocznie się prowadzenie działalności z użyciem kasy fiskalnej priorytetem stawanie się dla niego wydawanie paragonów. Istnieją wtedy sygnały każdego zakupu, na jakim szukają się między innymi kupione produkty albo usługi też ich liczby. Otrzymuje się na nim oraz logo i prywatny numer kasy. Wypełnione rolki paragonowe przedsiębiorca musi nosić przez pięć lat.
Nie wolno też zapominać o szczególnie istotnej prac jaką jest przegląd techniczny. Zleca się to serwisantowi, który sprawdza czy nasza kasa działa poprawnie, stan płyty głównej, moduł fiskalny, a ponadto to czy nasza kasa wykonuje poprawnie inne ważne w jej produkcji czynności. Taki przegląd wypisywany jest do książeczki serwisowej danej kasy finansowej i należy przeprowadzać go chociaż raz na dwa lata.