In vitro leczenie

Jeszcze dobrze par boryka się z tematami powiązanymi z niepłodnością. Współczesna medycyna oferuje wiele metod walki z niepłodnością, ale czasami nie podają one potrzebnych efektów. Najskuteczniejszą spośród nich stanowi zapłodnienie invitro, które polega na zapłodnieniu komórki jajowej poza organizmem kobiety. Na czym dobrze polega ten proces?
Przed przystąpieniem do środku kobieta powinna przejść kurację hormonalną polegającą na stosowaniu odpowiednich leków, jakie zawierają za zadanie pobudzenie produkcji komórek jajowych. Dzięki stymulacji, w okresie jednego cyklu jajniki mogą uwolnić nawet kilkanaście jajeczek. Leki podawane są najczęściej drogą iniekcji podskórnej. Drugim okresem jest uzyskanie dojrzałych komórek jajowych. Po znieczuleniu pacjentki, lekarz nakłuwa jajniki igłą i czerpie spośród nich gamety. Na obecnym stanie mężczyzna powinien zwrócić nasienie. Pobrane komórki jajowe zostają zapłodnione poza organizmem kobiety poprzez sztuczne wprowadzenie silnego plemnika. Kolejnym krokiem jest położenie celi w inkubatorze, i po około 20 godzinach specjaliści są w stopniu ocenić skuteczność zapłodnienia. Kolejnym okresem jest przeniesienie najlepiej rozwiniętych zarodków do mieszkania macicy. Zazwyczaj transferowi poddaje się dwa zarodki. Ten porządek nie jest uciążliwy dla pani, dlatego całość zabiegu odbywa się bez znieczulenia. Po upływie dwóch tygodni reklamuje się przeprowadzenie testu ciążowego, aby ocenić skuteczność zapłodnienia invitro. Niewykorzystane zarodki budzi się mrożeniu w super małej temperaturze. Kobieta po dokonanym zabiegu przeniesienia zarodków do macicy powinna unikać sauny, solarium oraz nowych kąpieli. Niewskazany jest także duży wysiłek fizyczny, zwłaszcza powiązany z podnoszeniem ciężkich prac. Najprawdopodobniej lekarz zaleci także stosowanie leków, będących zwiększyć szansę donoszenie ciąży.

Zapłodnienie invitro zatrzymuje się jeszcze bardziej znanym sposobem, dzięki któremu wiele par może doczekać się potomstwa. Metoda zaczynana stanowi w wielu klinikach w Polsce, jednak kobiety chcące wziąć z zapłodnienia pozaustrojowego powinny wybrać placówkę, która wykorzystuje najlepszych specjalistów.