Filtr pylkowy passat b6

W moc gałęziach przemysłu jesteśmy do działania z potrzebą odpylania pyłów, które sprawiają mieszaniny pyłowo-powietrzne wybuchowe. Istnieją obecne pewne procesy powiązane z przeróbką węgla kamiennego, drewna w sektorze drzewnym, biomasy, pyły organiczne pojawiające się w sektorze spożywczym, pyły grające w sektorze chemicznym, itp. Atex dust collector, to odpylacz wybuchowy który stał stworzony razem z unijną dyrektywą Atex.

Dla odpylania mieszanek pyłowo-powietrznych wybuchowych liczymy w ofercie dania i wszystkie instalacje zrobione zgodnie z podstawową dyrektywą 94/9WE ATEX. Mogą być one używane dla odpylania pyłów należących do klasy wybuchowości St1 i St2. Nasze plany filtracyjne mają kategorie 3D. Pozwala obecne na łączenie ich w wszelkim miejscu, która jest zdana do strefy niezagrożonej wybuchem jak też w przestrzeniach 22 zagrożenia wybuchem.

Dla zabezpieczenia urządzeń posiadamy dwie główne metody:

Metoda tłumienia wybuchu Technika ta stosuje systemy automatycznie reagujące na wstęp ciśnienia wybuchowego i zmniejszające w zarodku powstający wybuch. Sposób jest wyposażony w czujniki ciśnienia, które wykrywają powstający wybuch, wydaje go do centrali, jaka z zmian rozpoczyna uruchamianie zawory butli ze środkiem gaszącym. Czas reakcji systemu od wykrycia wybuchu do jego usunięcia to dopiero około 60 ms. Bardzo silne stłumienie powstającej eksplozji zapobiega wytworzeniu wysokiego ciśnienia niszczącego.

Metoda odciążania wybuchu Wiąże się ona do użycia wszelkiego typu membran lub paneli dekompresyjnych, które wprowadzają ciśnienie wybuchu z ochranianego dania na zewnątrz. Tym kluczem, ciśnienie jakie panuje w ochranianym urządzeniu zostanie zminimalizowane do ceny niestanowiącej zagrożenia. Używamy różnego typu wykonania techniczne membran: okrągłe albo prostokątne, płaskie lub wypukłe, zaopatrzone w czujnik zerwania czyli nie, zrobione ze pewni węglowej lub kwasoodpornej. Z rady na wymiar płomienia wybuchu wyprowadzonego na zewnątrz, potrzebne jest skierowanie strefy niebezpiecznej w strefie obok membrany.

Dodatkowo, wykorzystywanie wyznaczonych stref zagrożenia wybuchem w obrębie konkretnej instalacji, całe jej popularni i segmenty są dopasowywane w taki podejście, aby one jedyne nie były okazją powstania źródła zapłonu pyłów.