Centralny odkurzacz czeladz

Systemy ogrzewania odkurzania, w przeciwieństwie do normalnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w otoczeniu odkurzanego miejsca. W tradycyjnych odkurzaczach filtry nie są w okresie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, które znajdują się w mieszkaniu. Dodatkową zaletą systemów centralnego odkurzania istnieje jednocześnie bardzo delikatna praca. Instalacja centralnego odkurzania istnieje natomiast zdecydowanie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w sytuacje rurek i przewodów, które zostaną pochowane w ścianach, pod podłogą, a nawet nad sufitem.

System centralnego odkurzania koncentruje się z niewiele elementów. Podstawowym i najważniejszym spośród nich jest osoba centralna. Do niej uzupełnione są sztywne rury, które wysyłają do gniazd ssących danych w ścianach. Końcówkę elastycznego węża kładzie się do najbliższego gniazdka a dzięki temuż ważna szybko podejść do leczenia zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna może stanowić modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Jest ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zawsze jest zlokalizowana w mieszkaniach gospodarczych, takich jak garaż czy piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej odkłada się z silnika zaopatrzonego w turbinę, która pracuje podciśnienie. Elementem składowym jest więcej separator zanieczyszczeń i zbiornik na zanieczyszczenia.
Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na zdrowsze oraz delikatniejsze. Im istotniejszy tym powietrze będzie wcale przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają usunięte w zakładzie w pierwszych pomieszczeniach. W domach jednorodzinnych do całkowitego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy tylko jedno gniazdo ssące.