Bezplodnosc hormonalna

posnet thermal hs ej

Chęć założenia rodziny często ogranicza się nie tylko z podjęciem decyzji o małżeństwie, a i z pasją bycia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc przypadkach z drugich przyczyn ukazuje się to niemożliwe i należy podjąć działanie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest tak wiele. Widać wówczas być np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u kobiety albo dość proste parametry męskiego nasienia. Czasem też, mimo wielu badań, pokazuje się, że lekarze nie są w okresie wskazać przyczyny niepłodności także tymże jednym zastosować dobrych metod jej działania. Kiedy nowe metody zapłodnienia zawiodą, pary kwalifikują się głównie na zapłodnienie sztuczne, czyli takie, które kończy się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z obecnego standardu rozwiązania często więc korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do normalnego zapłodnienia. Technologia ta zajmuje nadal wiele kontrowersji, jednak dla wielu par chcących mieć potomstwo jest drogim wyjściem.

Warto również wspomnieć, że zarządzając się na taką metodę należy ustalić czy będziemy wykorzystywać z nasienia naszego męża czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę główną możliwość. Pierwsza wizyta u lekarza uzależniona jest ze konkretną ankietą medyczną, na jej pytania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie podejmowało się wcześniej, należy też przynieść ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a też zleca jej szereg innych badań. Natomiast pan pragnie być zbadane nasienie, poza tym korzysta skierowanie do różnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często ujawniają się potrzebne również inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym ludzie zostają oboje partnerzy. Następnie dokonuje się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny krok to wzięcie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy i cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu powstają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika wprowadza się do ciała kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na badanie.