Bezplodne gwiazdy

Niepłodność u ludzi zrobiona jest przede każdym małą ruchliwością plemników, niską jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest kluczem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) czyli ich zmniejszoną ruchliwością.

Nacisk na toż pamiętają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste mienie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność spowodowana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w produkcie przebytej infekcji czy urazu. Skutkuje to bowiem czasem błędem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na funkcje rozrodcze wpływać mogą jeszcze choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym krokiem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana stylu życia. Pomoże na pewno aktywność finansowa i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na jakość nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, bogata w zyski oraz warzywa i wysyłanie do organizmu witaminy I także C. Jeśli niepłodność jest skutkiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi zalecane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zmienia się w poszczególnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność że zawierać i podłoże genetyczne. Warto sięgnąć to pod uwagę szczególnie w sukcesu, gdy u partnerki dołączyło do kilku poronień z poziomu. Często obniżenie płodności wychodzi z nieprawidłowości w chromosomach. Również istnieje zatem mutacja genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności może stanowić także przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców zapewne być niezwykle groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może nastąpić zapalny obrzęk jąder, które tworzyć może niepłodność. Równie groźne są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać także o Systemie Kallmana. Stanowi obecne schorzenie genetyczne, które charakteryzuje się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem również opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym zaburzeniem występują bardzo małe jądra, prącie i głęboki poziom testosteronu. Wskazywania na leczenia maja pacjenci z zakresem jąder powyżej 2,5cm.